HOD'A PANTA BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI!

HOD'A PANTA BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI!
Artvin'in en büyük köylerinden birisi olan Aşağı ve Yukarı Maden Köyü'ne dolu yağdı. Panta büyüklüğünde yağan dolu ağaçlara zarar verdi. 03.09.2019 10:42
Dolu yağışı sonrası sosyal medyadan fotoğraf paylaşan Artvin'in çalışkan girişimci kadını Hülya Dokur " 2 Eylül 2019 Pazartesi köyümüze dolu yağdı. Allah'tan kısa sürdü. Maalesef doğa ile fazla uğraşmanın neticesidir bu. Böyle şeyler köyümüzde olmazdı" dedi.
Artvin uzun yıllar Artvin ürünleri satan şarküteri esnafı olarak hizmet veren Dokur;"Çalışmak bir ibadettir. Çünkü üretmek, memlekete, millete hizmettir. Hazıra dağ dayanmaz derler. Bugünkü sıkıntı da budur. Üretmiyoruz, tüketiyoruz. Üreticiler ürettiğinin karşılığını alamıyor. Devlet desteği yok.
Bütün bunlar yetmezmiş gibi dolu şeklinde gelen afet ayrı bir dert ve sıkıntı yaratıyor. Hod'da maden projesi var. Bu da bizi köyümüzden sürgün edecek. Maalesef milyarlarca yılda var olan bu coğrafya, bu araziler, bu köyler yok olacak.
Bu felaketler az bile Daha neler göreceğiz? Bizden sonraki kuşaklar bizi asla affetmeyecek. Beddua edecek. oysa biz bu toprakları dedelerimizden, babalarımızdan çocuklarımız, torunlarımız için emanet almıştık. Emaneti yerlerine ulaştıramamanın üzüntüsü içindeyim."dedi.


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.