BAŞKAN ELÇİN'DEN HEMŞEHRİLERİNE SIRA DIŞI UYARI "BU SÜREÇTE ARTVİN'E GELMEYİN ARTVİN DIŞINA ÇIKMAYIN!"

BAŞKAN ELÇİN'DEN HEMŞEHRİLERİNE SIRA DIŞI UYARI "BU SÜREÇTE ARTVİN'E GELMEYİN ARTVİN DIŞINA ÇIKMAYIN!"
Artvin belediye başkanı Demirhan Elçin Corona virüs salgını nedeniyle dünya genelinde yaşanan sorunların bir an önce bitmesi için herkesin üstüne düşmesi gereken görevini yapmasını istedi.24.03.2020 12:06
 Çektiği videoyu paylaşan Başkan Elçin,  Bu kapsamda Artvin dışından,  İstanbul'dan Ankara'dan Bursa'dan Sakarya'dan Kocaeli'nden ve diğer illerden koruna virüs nedeniyle Artvin'e gelen hemşehrilerimize seslenen Başkan Elçin bulundukları yerden Artvin'e gelmemelerini Artvin'deki illerinde il dışına çıkmalarına istedi. Artvin'de bu sorunu en az etki ile atmak istediğini belirterek bir video yayınladı ve videoyu Artvin Belediyesi Facebook sayfası ve diğer iletişim sayfalarında yayınladı Başkan Elçin şu ifadelere yer verdi:
Kıymetli hemşehrilerim bildiğiniz gibi Corona virüs salgını ülkemizi  de etkisi  altına almıştır. Bu olağanüstü durum sonuçlanıp bitene kadar bu illetten kurtulana kadar her ne sebeple olursa olsun,  Artvin dışına gitmiş olup ya da bahar geldi köyüme gideyim, orada corona olmaz,  daha güvenlidir  zihniyetiyle Artvin'e gelmeyin.
Belki Corona virüsü sizin bağışıklık sisteminize etki  etmemiştir. Bu yüzden sizde hastalık olmamış olsa bile taşıyıcı olarak başkasına bulaştırırsanız burada hastalık tespit edilmedi Artvin güvenlidir diye Artvin'e gelme düşüncesi içinde olmayın.
Bildiğiniz gibi bu virüsten dolayı vefat edenlerin ne cenazesi kılınıyor,  ne namazları kılınıyor,  ne de cenazelere gidilebiliyor. Maalesef  vefat edenler torba içinde öylece gömülüyor. Bu çok vahim bir durumdur. Artvin dışında olup Artvin'e gelmeyi planlayan tüm hemşehrilerimizden özellikle rica ediyorum. 
Artvin'e gelmeyin.  Virüsten kurtulduktan sonra benim özel misafirim olarak,  yıllarca kalmak için Artvin'e Gelin
Ricamı ve bu yalvarışlarımı Lütfen dikkate alın.  Ne siz üzülün ne biz üzülelim,  ne devletimiz ne de milletimiz üzülsün.
 Artvin terminalinde görevli zabıtalar aracılığı ile Artvin'e giriş  yapan tüm yolcularımız Corona virüsüne karşı takibi alınacaktır.  Artvin'de yaşayan hemşehrilerimize sesleniyorum;
Sizlerde Zorunlu haller dışında lütfen Artvin'i terk etmeyin, Artvin'den ayrılmayın dünya genelinde yaşamı olumsuz etkileyen coronavirüs belasından kurtulmak için yetkili kurumların talimat ve kurallarına mutlaka uyalım. Panik yapmadan tedbirlerimizi alalım bugüne kadar bir olumsuzluk olmadı. bu Bela'nın üstesinden birlikte birlikte gelelim yine hep birlikte başaracağız. Gerekli duyarlılığı göstereceğini de inanıyor hepinize sağlıklı günler diliyorum."dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.