ARTVİN KADIN GİRİŞİMLER KOOPERATİFİ BÜYÜK FUAR İÇİN ANKARA YOLCUSU!..

ARTVİN KADIN GİRİŞİMLER KOOPERATİFİ BÜYÜK FUAR İÇİN ANKARA YOLCUSU!..
Ticaret Ve Sanayi Bakanlığı'nın organizasyonuyla bu yıl 3. sü gerçekleştirilecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı kapsamında 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında Kooperatifler yeniden Ankara’da buluşuyor.04.12.2019 09:55
 "Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme" sloganıyla Ankara’da buluşacak olan Kooperatifler, ürünlerini sergileyecekler.

Fuara Artvin'den katılacak olan S.S Artvin Kadın Girişimciler Kooperatifi Artvin'i Ankara'da temsil edecek. Kooperatif Başkanı Hatice Nur Ersöz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ”Sevgili dostlar Artvin kadın kooperatifi olarak bu sene ikincisine katılacağımız kooperatifler fuarına hummalı çalışmalar devam ediyor. Bugün tamamen organik ev makarnası kestim. Doğal Buğday ununda yaptım. Ankara’daki dostlarıma çağrımdır.

Artvin’in doğa,l sağlıklı ürünler satın almak istiyorsanız, Ankara Ticaret Odası fuar alanında 5-8 Kasım tarihleri arasında Başkente konuk olacağız . Dostların bizleri ziyaret etmelerini hemşerilik bağının güçlenmesini istiyorum. Artvin standında memleketin renklerini, lezzetlerini bulacaksınız. Başarılı fuar çalışması geçirmemiz için tüm hemşerilerimizi bekliyoruz. Bu fuara katılabilmek için imece kültürünü de yaşatarak gece gündüz demeden yoğun bir emek vererek çalıştık.

Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bunu neden yapıyoruz? Artvin Kadın Girişimcilik Kooperatifi kolay kurulmadı. Birçok olumsuzluk içinde alınterimizle, büyük fedakarlıkla ayakta durmaya çalışıyoruz. Yaptığımız her şey el emeğidir. Artvin’in damak ve lezzet kültürüdür. Bu tür organizasyonlar senede bir yapılıyor. İnanın katılım göstermek bile başlı başına büyük fedakarlık gerektiriyor.

Bütün bunlar siz değerli hemşehrilerimizle Artvin ürünlerini buluşturabilmek, kültürümüzü yaşatmak, kooperatifimizi ayakta tutabilmek ve en önemlisi Artvin’i Ankara’da en güzel şekilde temsil edebilmek içindir. Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi' teması ile fuarın 5-8 Aralık 2019 tarihinden ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluşacağız. Bu bizim 2. Kez katılımımız olacak. Türkiye'nin her yerinden 160'tan fazla başarılı kooperatif ve kooperatif üst kuruluşunun ürün ve hizmetini tanıtacağı fuara Artvin’i temsilen S.S. Artvin Kadın Girişimciler Kooperatifi olarak katılacağız.

Fuarın kooperatiflerin üretim kapasiteleri ve ticaret hacimlerinde artış sağlamasını amaçladığını belirten Ticaret Ve Sanayi Bakanlığı organizasyon yetkilileri; "5*8 tarihleri arasında Kooperatifler Fuarını gerçekleştiriyoruz. Bu yıl 3'sü yapılıyor. Fuarda sadece kooperatifler değil, kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, perakende sektörünün temsilcileri, önde gelen elektronik ticaret firmaları da yer alıyor. Kooperatifler fuar boyunca Türkiye'nin önde gelen e-ticaret temsilcileri ile ikili görüşmeler yaparak ürünlerini modern çağın ticaret ağında pazarlama imkânlarını değerlendirecekler. Market temsilcilerinin de hazır bulunacağı fuarda kooperatifler, ürünlerini market raflarına taşıma fırsatı bulacak.

Fuara dünyanın çeşitli ülkelerinden alım heyetleri de davet edildi. Alım heyetleriyle yapılacak birebir görüşmeler sayesinde kooperatifler kendilerine yeni ihracat rotaları belirleme ve küresel pazara dahil olma imkanı yakalayacak. Fuar boyunca kooperatiflere ihracat süreçleri ve destekleri, dijital gelişmeler, e-ticaret ile ilgili konularda eğitimler verilecek.

Cam, gümüş işleme, keçe sanatı, ebru sanatı ve kaligrafi gibi kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri devam ettiren kooperatifler de ürünlerini sergileyecek. Fuarda, çocuklarda ve gençlerde kooperatif bilincini geliştirecek etkinliklere de yer veriliyor. Fuar açılışında, Türkiye genelinde orta öğretim çağındaki öğrenciler arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere para ödülü takdim edilecek, 81 ilde birinci olan resimler fuar boyunca sergilenecek.

Çocuklar için özel olarak yazılan kooperatifçilik konulu çocuk tiyatrosu fuar süresince sahnelenecek. Çocuklara yönelik atölye çalışmalarıyla birlik ve beraberlik içinde başarı kazanmanın öneminin çocuklara aşılanması amaçlanıyor. Vatandaşlar fuarı ücretsiz ziyaret edebilecek. 7 milyona yakın ortağı bulunan kooperatifleri yakından tanıyıp ürünlerini satın alabilecek" ifadelerine yer verdi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.