ARTVİN HALKI CERATTEPE İLE ÇEVRE MÜCADELESİNDE ÖNCÜLÜK YAPTI!..

ARTVİN HALKI CERATTEPE İLE ÇEVRE MÜCADELESİNDE ÖNCÜLÜK YAPTI!..
Artvin çevre mücadelesine öncülük edip ilham verdi. 03.09.2019 10:55
Şarkıcı ve oyuncu Şevval Sam, Cerattepe’de bulunan madencilik sahasında inceleme yaptı. Ünlü isim, Yeşil Artvin Derneği ve Artvin halkı çevre mücadelesine öncülük edip ilham verdiğini söyledi.
Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkiindeki madencilik faaliyetleri devam ederken, şarkı ve oyuncu Şevval Sam Artvin’e gelerek madencilik sahasında incelemelerde bulundu. Ünlü isme Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan ve Doğa Bilimci Doç. Dr. Oğuz Kurtoğlu eşlik etti.
Cerattepe bölgesinde yaptığı incelemenin ardından Kafkasör yaylasında Koliva otelde basın mensuplarına açıklama yaptı. Şevval Sam burada yaptığı açıklamada şunları ifade etti,” Büyük bir hayranlık, büyük bir hayal kırıklığı birlikte oldu. Bu canım doğa, bu güzellik yaşamın bize sunduğu zenginlik maalesef madenler için katledilmekte.
Doğanın tahribatı hepimiz için üzücü, çünkü gelecek nesillere bırakabileceğimiz bir mirasımızda kalmıyor” dedi. Sam,” gerçekten hiç kimsenin desteğini almadan Artvin halkı bu mücadeleye başlamış, bu çok büyük bir özveri, çok büyük bir fedakarlık, çok büyük bir adanmışlık aslında. Koşulsuz sevgi bir açıdan da insanın sahip çıkması yaşama, tabiatına,coğrafyasına sahip çıkması.
KAZDAĞLARI İÇİN BÜYÜK MÜCADELE VERİLİYOR
Burada çok büyük bir mücadele verildi. Bugün Kaz Dağları için büyük mücadeleler veriliyor. Tüm bunlar aslında son dönemli farkındalığımız yani insanlara artık doğasına, coğrafyasına, ağacına, hayvanına yaşamana sahip çıkıyor. Böyle bir bilinç henüz yokken bu mücadele burada verilmiş aslında öncülük edilmiş hem de ilham vermiş. İnsanların mücadelesine farkındalık yaratmış” ifadelerini kullandı. Şam son olarak” madene hayır, diyorum doğaya yaşama sahip çıkın” diyerek sözlerini tamamladı.


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.