ARDANUÇ GEÇİTLİ KÖYÜ (HEVA) 5'NCİ KAR ŞENLİĞİ MUHTEŞEMDİ!..

ARDANUÇ GEÇİTLİ KÖYÜ (HEVA) 5'NCİ KAR ŞENLİĞİ MUHTEŞEMDİ!..
ARDANUÇ GEÇİTLİ KÖYÜ (HEVA) 5'NCİ KAR ŞENLİĞİ MUHTEŞEMDİ!..20.01.2020 09:17

Ardanuç Geçitli Köyü 5. Kar Şenliği 19 Ocak 2020 pazar günü Geçitli (Heva) köyünde gerçekleştirildi. Kalabalık bir katılımın olduğu Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir'in il dışında bulunmasından dolayı katılamadığı 5. Ardanuç Geçitli Kar şenlikleri saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmasını köy muhtarı Taner Kaya yaptı. Kaya konuşmasında kış mevsimi ve karın çok önemli bir kültür ve zenginlik olduğunu belirterek karın oluşturduğu kültür, birlik ve beraberliği yaşatmak için bu şenliklerin başlatıldığını ve başlatanlara teşekkür ettiğini belirtti Kaya konuşmasında;

"Çok değerli katılımcılar, davetliler ve basın mensupları. Bugün 19 Ocak 2020 pazar Ardanuç Geçitli Köyü 5. kar şenliklerine hoş geldiniz Bu şenliği bu Festivali başlatanlara, emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.
Önceki muhtarımız Hakan Öztürk'e ve bu festivalin yaşatılması bugünlere getirilmesinde Maddi manevi katkı sunan değerli dostlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.

Değerli davetliler şenlikler ve festivaller birlik ve beraberliği sağlamak, kültürümüzü yaşatmak, sanatımızı, türkülerimizi, horonlarımızı yaşatmak için çok önemli görev üstlenir.

Burada 7'den 70'e kadın-erkek herkes bir arada el ele horon horonayız. Sanatçılarımız var, yerel ve uludal basın mensuplarımız var.

Sanatçılarımıza kendimizi habere çevirerek kamuoyuna aktaran gazetecilerimize, festivalin renkleri tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Geldiğiniz için bizi onurlandırdınız için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Geçitli Köyü Muhtarı Taner Kaya'nın konuşmasının ardından sanatçılar sahne aldı. Artvin'in ve Ardanuç'un çok önemli sesi Sinan Bülbül, Aydoğan Can Neslihan Altun gibi Artvin'in yetiştirdiği önemli sanatçılar sahne aldı. Geçitli Köyü halkı ve Ardanuçlular doyasıya eğlendiler. Ardanuç'un yaylalarında yetişmiş koyunlarından yapılmış döner ve çağ kebabı tadına varılan etkinlikte birbirinden güzel yarışmalar yapıldı.
Özellikle kızak yarışmaları büyük ilgi çekti. büyükler ve küçükler ayrı ayrı kızak yarışması yaparak dereceye girenlere Festival komitesi tarafından ödüller verildi.

Şenliğin sunuculuğunu Turan Altunkaya yaptı Bu yıl ki katılım oldukça yoğun oldu. Ardanuç, Hopa Artvin Merkez, ve diğer ilçe ve köylerden gelen katılımcılar 2020 yılının ilk günlerinde muhteşem bir hafta sonu geçirdi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.