HEMŞEHRİMİZ ALTAY 11. PROFESYONEL MAÇINA ÇIKIYOR "MAÇTAN SONRA KEMERLERİMLE ARTVİN'E GELECEĞİM"

HEMŞEHRİMİZ ALTAY 11. PROFESYONEL MAÇINA ÇIKIYOR "MAÇTAN SONRA KEMERLERİMLE ARTVİN'E GELECEĞİM"
Artvinli boksör Şükrü Altay yine ringe çıkıyor. Profesyonel maçlara çıktığı günden beri hiç yenilmeyen namağlup hemşehrimiz Şükrü Altay 21 Eylül'de rakibine ringi dar edecek. 11. profesyonel maçına hazırlanan Altay, yaptığı açıklamada; 08.09.2019 15:44
"”Ben Artvinliyim. Artvinli Kenan Altay’ın oğluyum. 1999 yılından beri boksun içindeyim. Bu yıl 3 hedefim vardı. Üçünü de başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Avrupa’da bir Türk genci olarak, 2018 yılında 6 ay içinde rekor kırarak 3 önemli şampiyonluk alarak 3 kemerle Türkiye’yi, Artvin’i temsil etmek benim için çok büyük bir onurdur.
Bu başarı Türkiye’nin başarısıdır. Artvin’in, Türk milletinin başarısıdır. 3 kemerimle Türkiye´ye geliyorum. Artvin´e geliyorum. 15 yıldır Artvin´e gelemedim. Memleketimi çok özledim. Burada çok büyük zorluklar yaşadım. Büyük engeller aştım.
Ama yılmadım, Ülkem için, Türk milleti için 2018 yılı tüm hedeflerimi gerçekleştirdim. 34 yaşındayım 21 Eylülde yeni bir maça çıkıyorum. Burada bayrağımızı yine en yükseklerde dalgalandıracağım. 
Kemerlerimi alıp Türkiye'ye Artvin'e getireceğim. Geçen yapacağım maç sonrası kemerlerle Artvin'e gelecektim ama çocuğumun rahatsızlığı nedeniyle maça çıkamamıştım. Şükür olsun oğlum iyi. Artık gönül rahatlığı ile ringe çıkabilirim. İnşallah kemeri alırsam kemerlerimle Artvin'e memleketime geleceğim.
Ben ülkemi ilimi sporumla, yumruklarımla en iyi şekilde temsil etmek için gece gündüz çalışıyorum. Bu benim 11. profesyonel maçım. Avrupa ve dünya kemerleri için ringlere çıktım. Ünvan maçlarımın hepsini kazandım. Allah'ın izniyle bu maçı da alacağım. Türkiye'ye , Artvin'e dostlarıma selamlar gönderiyorum."dedi.
zaBundan sonraki hedefim; 4 büyük dünya kemeri var. Profesyonel boksta ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Buradan Türkiye’de, Artvin’de yaşayan tüm akrabalarıma, arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum ”dedi.
ŞÜKRÜ ALTAY KİMDİR? BOKS KARİYERİ
Amatör Dövüşleri:61 Profesyonel Dövüşleri:10 Kaybettiği:0 Kazandığı:10 Nakavt:10
Şükrü Altay Türk asıllı Almanya doğumlu GBU Dünya Şampiyonu profesyonel boksördür. Şükrü Altay, 24.07.1984 Kemp’ten doğumludur. Ailesi aslen Artvinlidir. Şükrü 1,76 boyunda ve 79.kg ağırlığındadır.
61 Amatör maç ve 10 profesyonel boks maçının 10’unu da nakavtla kazanmış, ilerisi için muhtemel rakiplerinin korkulu kâbusu olmayı başarmıştır.
Şükrü Altay Almanya’da Artvinli gurbetçi bir ailenin Kenan Altay’ın 7 çocuğundan biridir.
Babası Artvinli Kenan Altay’n Amatör boksta bırakmış olduğu Bayrağı oğlu Şükrü Altay Dünya Şampiyonluğu zirvesine başarıyla taşımıştır.
Şükrü Altay 1999 yılında(Amatör olarak boks hayatına başladı.) Boks antrenmanlarına katılıp bir yandan da fabrikada meslek öğrenimine devam ederken diğer yandansa boş zamanlarında Almanya’nın çoğu gece kulüplerinde Securty(güvenlik)olarak çalıştı.
Şükrü Altay’ın Almanya’nın bir çok eyaletinde Amatör boksta 1.likleri oldu. Amatör daldaki başarıları
-Almanya Şampiyonluğu -Kıtalararası Avrupa Şampiyonluğu ve en son Dünya Şampiyonluğu’nun en üst düzeye taşımayı başardı. Altay, bu karşılaşmanın sonucunda Profesyonel Dünya Şampiyonluğu’na ilk adımını atmış oldu.
2018 yılında 6 ayda 2 kemer almayı başararak ve 1.Aralık 2018 tarihinde (Hirvat)rakibi Sinisa Kandic‘i nakavt ile yenerek Bu kez GBU kemeri olan 3.kemeri almayı başararak Dünya Şampiyonluğu’nu elde etti.
ALTAY´IN BAŞARISI ARTVİNLİLERİ GURURLANDIRDI
Hemşerimiz Şükrü Altay’ın kazandığı başarı tüm Artvinlilerin de gururu oldu. İşadamı Murat Kabahel’in de dostu, arkadaş olan Şükrü Altay’ın başarısı Kabahel’i de çok duygulandırdı. Kabahel;”
Şükrü Avrupa’da ülkemizi, ilimizi en üst zirvede başarıyla temsil etmiştir. Onunla gurur duyuyoruz. Çünkü çok zor bir alanda mücadele veriyor.
Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Ben de işim nedeniyle İstanbul’dayım. Şükrü Türkiye’ye gelirse onunla birlikte bir Artvin turu yapacağız. O da memleketini benim gibi çok sever. Mutlaka Artvin’e birlikte geleceğiz. “dedi.
MHP Artvin Eski İl Başkanı Zafer Aydemir, Şükrü Altay´ın başarısından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek;"
ZAFER AYDEMİR´DEN ALTAY´A KUTLAMA
Şükrü Altay memleketimizin, Artvin’imizin çok önemli bir değeridir, gencidir. Almanya´da dünya şampiyonu oldu. Buna rağmen çok mütevazı bir gençtir. Kafkasör´de bir boğa güreşi oluyor, yer yerinden oynuyor da Dünya da Türkiye´yi boksta şampiyonluğa taşımış bu gencimize gösterilen ilgiyi yeterli bulmadım. Yerel medya bu haberi sayfalarına taşımalı. Ulusal medya aynı şekilde. Ben yeğenim, memleket yürekli Şükrü Altay’a bundan sonraki boks kariyerinde daha büyük nice başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.