DİSK ŞUBE BAŞKANI EMEKÇİLERİ DİSK’E ÇAĞIRDI

DİSK ŞUBE BAŞKANI EMEKÇİLERİ DİSK’E ÇAĞIRDI
DİSK Şube başkanı Selim BİLGİN: Tüm emekçi dostlarımıza sesleniyorum; Asla yalnız ve sahipsiz değilsiniz. 21.08.2019 14:01
DİSK Artvin Şube başkanı Selim Bilgin yaptığı açıklama ile tüm emekçilere seslenerek “Gelin birlikte EMEK mücadelemizi verelim İşçinin gerçek adresi DİSK”dir” dedi.
DİSK Genel İş Artvin Şube başkanı Selim Bilgin yaptığı açıklamada; “ Yıllarca anlatmaya çalıştığımız ancak anlatamadığımız anlatmada başarılı olamadığımız gerçekleri Tüm Türkiye gibi emekçilerimizde medyadan canlı canlı izliyor. Yıllardır emekçinin işçinin zorunlu adresi imiş gibi yada bu sendikalara üye olmak gibi bir zorunluluk varmış gibi sözde sendikalar ve sendikacılık yapanların nasılda Türkiye işçi sınıfına karşı ihanet içinde oldukları bizzat kendi açıklamaları ile ortaya dökülmüştür.
Bizim için sürpriz olmayan Hükümetlerin alkışçısı emek düşmanı ve sermayenin yardakçısı bu tavır ve davranış içindeki sendikal anlayışı asla kabul etmiyoruz.
Yıllardır Asgari Ücret Tespit komisyonlarında en temel ücret olan Asgari Ücretin belirlenmesinde Türkiye işçi sınıfı adına masada olup milyonlarca emekçinin açıkça hakkının gasp edilmesine imza atmış olanları sendika olarak kabul etmiyoruz. Özellikle kamu işçisine zorunlu adres gösterilen önceleri TÜRKİŞ ve Sonraları da Hükümet güdümündeki HAKİŞ Türkiye işçi sınıfının hakkını hukukunu korumadığı gibi DİSK ve ona bağlı sendikaların ve sendikacıların hapisleri işkenceleri yaşamasına hatta canlarına mal olmuş olmasıyla elde edilen işçilerin kazanımları bu sendikalar sayesinde masa başlarında attıkları imzalar ile teker teker kaybedilmektedir.
Bu sendikalar ve beraber yürüdükleri medya ve hükümet organları adeta yaşanılan ekonomik krizin faturasınıda işçiye emekçiye çıkartmak istemektedirler. Ekonomik Krizin sorumlusu işçiler emekçiler asla değildir.
Bugün hastanelerde üniversitelerde İl Özel İdarelerinde, belediyelerde kadro alamamış emekçi kardeşlerime sesleniyorum sizin yeriniz bizim yanımız. Gelin birlikte yürüyelim Birlikte emek mücadelesi verelim. DİSK GENEL İŞ sizi bekliyor gelin birlikte karar alalım. Toplu İş sözleşme hakkımız için ikramiye hakkımız için gelin birlikte Türkiye işçi sınıfının mücadeleci sendikası DİSK çatısıaltında birleşelim.
Biz önce Emek diyoruz. Görüşünüz ne olursa olsun diliniz ne olursa olsun, milliyetiniz ne olursa olsun, hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Emekçiler için DİN, DİL, IRK ayrımının hiç bir önemi yoktur. Asgari Ücret Hepimiz için aynı. Milyonlarca emekçi bu köle düzeninde çalışmak mecburiyetinde değildir. Önümüzdeki günlerde tüm çalışanların kalesi olan alın teri olan KIDEM TAZMİNATI tehdit altındadır. Kıdem tazminatı işçiler için bir güvencedir çocuklarının yüksek öğrenim görebilmesinin sigortasıdır. Kızının çeyizi, eşinin başını sokacağı bir küçük ev demektir. Biz konuya böyle bakıyoruz ve onun için diyoruz ki gelin Arkadaşlar emekçiler işçiler birleşelim. İş işten geçmeden atın çıkarın üstünüzdeki asla sizi düşünmeyen HAKİŞ, TÜRKİŞ gömleğini.
Bir konuya açıklık getirmekte de fayda var. TÜRKİŞ ve HAKİŞ üyesi emekçiler işçiler bu sendikaların politikalarından tabi ki sorumlu değildir ancak bugünden sonra yaşanacak gidişattan üye olarak kaldıkları sürece sorumlu olacaklardır.SÖZ ve YETKİNİN ve alınan KARARLARIN birlikte alındığı uygulandığı, tepeden bakmayan sermayeye karşı net bir şekilde işçinin yanında durmuş, her ne olursa olsun durmaya devam edecek, Türkiye işçi sınıfının verdiği mücadelede gazi ve şehit vermiş DİSK şartlar ne olursa olsun alınterinin gaspına Kıdem Tazminatın gaspına hukuksuzluğa karşı mücadele vermeye devam edecektir.Bu en haklı konuda her işçinin anasının sütü gibi helal olan Kıdem Tazminatının gasp edilmemesi için Tüm işçileri mücadeleye çağırıyoruz. İşçinin emekçinin gerçek adresi DİSK dir."dedi.


Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.