ARTVİN'DE BU KEZ BEBEKLER YARIŞTI!

ARTVİN'DE BU KEZ BEBEKLER YARIŞTI!
Artvin’de Bebekler arası emekleme yarışması yapıldı. 08.09.2019 15:41
Artvin’de bebekler emekleyerek yarıştı. Anne babalar bebeklerini motive etmek için büyük çaba sarf etti. Bebeklerin varış çizgisini geçmesi için aileler el kol işareti yapıp, oyuncak yiyecek ne varsa gösterdiler.
Artvin Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-9 Eylül ‘Halk sağlığı haftası’ etkinlikleri kapsamında bebekler arasında düzenlenen 'bebekler yarışıyor” adlı emekleme yarışması renkli görüntülere sahne oldu.
Artvin Valiliği önünde düzenlenen etkinliğe 55 bebek katıldı. 06-12 ay arası gerçekleşen emekleme yarışmasında bebeklerden çok anne ve babalar heyecanlı anlar yaşadı. Bazı çocuklar ise yarış sırasında sürekli olarak ağladı. 06-08 ve 09-12 ay arasında 2 kategoride düzenlenen yarışmada Şengül Doğan ile Cansu Yazıcı gruplarında birinci oldu.
İl Sağlık müdür vekili İbrahim Düzcan burada yaptığı konuşmada,” ülkemizde her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında halk sağlığı haftası olarak kutlanmaktadır. Bu haftada yapılan çalışmalarla sağlık hizmetlerin temel görevi olan koruyucu sağlık hizmetleri hakkında halkımızı bilinçlendirmeyi hedeflemekteyiz. 2019 yılında halk sağlığı haftasın teması anne ve çocuk sağlığı olarak belirlenmiştir. Unutmayalım sağlıklı ve bilinçli bir anne adayı sağlıklı bir doğuma gebe kalır, sağlıklı bir doğum sonrası sağlıklı bebek dünyaya gelir. Bu bağlamda farkındalık çalışmasında emeği gecen tüm personelimize ve katılan sizlere teşekkür ediyorum. Sözlerimi sağlıklı yarınlar sağlıklı anne ve çocuklarla mümkün sloganıyla bitiriyorum” dedi.
Programın sonunda ise Artvin Vali Yardımcısı İdris Akça ve İl Sağlık Müdürü Vekili İbrahim Düzcan yarışmada dereceye giren bebeklerin ailelerine çeşitli hediyeler verdi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.