ARTVİN’DE ADLİ YIL AÇILIŞI YAPILDI

ARTVİN’DE ADLİ YIL AÇILIŞI YAPILDI
Artvin Baro Başkanlığınca, 2019-2020 adli yıl açılışı nedeniyle 2 Eylül Pazartesi günü tören düzenlendi. 03.09.2019 11:07
Artvin Valiliği önünde düzenlenen törene, Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, bazı baro avukatlarıyla adliye çalışanları katıldı.
Baro Başkanı Ali Uğur Çağal’ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunduğu tören saygı duruşunda bulunularak ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.
Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal burada yaptığı açıklamada şunları söyledi,” “Ülkemizin yargı bağımsızlığının ve tarafsızlığının tartışıldığı, adalete duyulan güvenin her geçen gün azaldığı ve yurttaşlarımızın giderek karamsarlığa kapıldığı günlerden geçiyoruz.
Hukukun üstün olmadığı bir düzende hiçbir vatandaşımızın hukuki güvenliği olamaz. Hukuk üstün olmadığında kaos doğar. Bu günümüzde biz avukatlar için hukukun üstünlüğünün sağlanması, doğrudan doğruya bir iş, aş ve gelecek sorunu haline gelmiştir.
Biz avukatlar, toplumsal hayatın getirdiği ve yurttaşlarımızı ilgilendiren her sorunun da takipçisi olmaya, insan hak ve özgürlüklerini her ortamda korumak zorundayız. Her hukuk düzeninde suçlayan ve yargılayan vardır. Ancak sadece demokrasilerde etkin ve bağımsız savunma vardır. Böyle bakıldığında, hâkimi ve savcıyı hukuk devletinin hâkimi ve savcısı yapan avukattır.
Hukukun üstünlüğünü savunan, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinden yana taraf olup aydınlıkla karanlığın savaşında aydınlıktan yana duruş sergileyen, savunmanın temel taşları avukat meslektaşlarıma, Artvin Barosu adına şükranlarımızı, sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyorum” dedi.

Etiketler: Artvin

Diğer Siyaset Alt2 haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.